Victoria’s Secret devri bitiyor mu?

Her yerlerde boy boy yazdı. Bu sene 2 Aralık’ta yayınlanan Victoria’s Secret defilesi tarihinin en düşük rating’ini almış. 2013 yılından beri düşme trendinde olan şov geçen yıl 5m kişi tarafından izlenirken bu yıl sadece 3,3m kişi tarafından izlenmiş.

Aman Allahım neler oluyordu? Hadid kardeşli, Jenner hanımlı şov neden izlenmemişti?

Valla yazılar ‘RIP Victoria’s Secret Show’ diyor ama gerçekten öyle mi?

Çokça nedeni olabilir bu düşüşün. En belirgin sebep olarak, şovun, CBS’ten ABC’ye taşınmış ve salı günü gösterilirken bu sene pazar günü yayınlanmış olması gösteriliyor.  Diğer bir sebep ise, CMO Ed Razek’in transcinsiyet ve plus size modelleri şova katıp katmama konusundaki “burası fantezi dünyası yeğenim neden onları da şova katalım ki?” yorumu.

Ben bu düşüş haberini önemli ve güzel bir gelişme olarak görüyorum. Şunları düşündürdü bana: İnsanlar, medya tarafından dayatılan güzellik standartlarının daha da bilincinde ve buna daha fazla maruz kalmak istemiyorlar bence. Bir de, kadının bir meta olarak sunulması fikri de artık cazip gelmiyor. O kadar #metoo hareketlerinden sonra, kadının, birilerinin belirlediği güzellik standartları içerisinde insanları eğlendirmek için arzı endam eylemesi de bence artık eğlenceli gelmiyor. Yani demem o ki evrimimiz devam ediyor.

Haberleri görmek isterseniz:

https://www.thecut.com/2018/12/2018-victorias-secret-fashion-show-had-lowest-ratings-ever.html

 

https://www.independent.co.uk/life-style/fashion/victorias-secret-fashion-show-2018-low-ratings-abc-3million-a8666226.html

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s