Hakkımda

Çokça zamandır bunalımlardaydım.  Bir türlü neyden keyif aldığımı çözememek, yaptıklarımı değersiz bulmak, sevdiğim şeyleri yapmak ama bunları yaparken belirli kalıplar içerisinde kalmak zorunda hissetmek gibi gibi bir sürü nedeni vardı.

Uzun zamandır, gerçekten neyden keyif aldığımı sorguluyordum. Evet özne benim, ama ben, benim neyden keyif aldığımı tam olarak bilemiyordum.

Sonra ben bir vesileyle çevremdekilere bildiklerimi anlatmaktan keyif aldığımı keşfettim. Bu keşfimi okuma ve yazmayı sevdiğimle birleştirince öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaktan keyif aldığımı buldum!

Tevazuya gerek yok, bir hayatım olmadığı için sürekli bir şeyler okuyup, Ted Talks ve türevi şeyler izliyorum. Bunlardan hatırladıklarımı anlatıyorum ama çevremdekilerin bildiği üzere çoğunu unutuyorum, paylaşamadan.

Öğrendiğim her şey bir boşlukta kayboluyor. Ama oysa, dünyada çokça fazla şey oluyor. Mesela bir bilim dergisi mercimeği överken bir diğeri bulguru övüyor o ay. Ya da Cassini’ye veda ederken birileri ağlıyor, öte yandan erkek doğum kontrol haplarıyla ilgili önemli gelişme kaydediliyor. Tüm bunları bir yere kaydetmeye karar verdim ben de.
Kırık İngilizcem birazcık gelişsin diye, bir de İngilizce olarak ekleyeyim dedim.

Şu birkaç gündür yatıp kalkarken tek heyecanım buraya yazacaklarım oldu.

Demem o ki, arada gelin uğrayın. Hatta öyle güzel haber video görürseniz belki haber bile verirsiniz.

Instagram hesabını da açtım, onu da takip edin. Konuşuruz belki üzerlerine. @crumbsalongtheroad

İsmi çok karışık.

Biliyorum ama bu isim konusunda çok ısrarcıydım. Çünkü tüm okuyup izlediklerime hep yolumu bulduracak şeyler olarak baktım bu zamana kadar. Yani hepsi, beni bir yere çıkaracakmış gibi hissettim niyeyse. Ya da kaybolduğumda, düştüğümde, yine yıldızladığım Ted Talk’larla ayağa kalktım, kendimi bulmaya çalıştım. Hep yol gösterdiler bana. O yüzden hepsini masaldaki gibi yollara atılmış ekmek kırıntıları olarak gördüm ben. Hem yürüdüğüm yolları bana hatırlatıyor hem de gideceğim yollar için bana rehber oluyor.

Sitenin görünümü şu an aşırı dandik ama inanın bu hale getirmek bile çokça zamanımı aldı. Bir de site yapmayı öğreniyorum şimdi. Hadi bakalım.